Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Sprzęt do wycinania laserowego

:: nasze-hobby ::

Sprzęt do wycinania laserowego

 

Czy wiesz, czym jest cięcie? Jest to przerwanie spójności materiału. Wyróżniamy kilka rodzajów cięć, są to: cięcie mechaniczne, laserowe, za pomocą strumienia wody oraz gazu… Każdy z nich posiada swoje wady i zalety. W dzisiejszym artykule skupimy się na cięciu laserowym i tym, jaki sprzęt jest do niego wykorzystywany.

 

Cięcie laserem jest idealnym zastosowaniem w przemyśle. Polega na termicznym przerwaniu spójności danego produktu. Może ona występować przez: topienie, wypalanie i sublimację. Zazwyczaj, stosuje się połączenie tych trzech metod.
Wbrew pozorom, ciąć laserem można nie tylko metal! Swoje zastosowanie znajduje również w cięciu drewna, szkła, tekstyliów, papierów, ceramiki, pleksi, a nawet artykułów spożywczych!

 

Wycinanie laserowe (według definicji) jest wprowadzeniem energii, która jest skoncentrowanym strumieniem pozwalającym na precyzyjne cięcie. Jakość cięcia zależy od urządzeń do tego używanych oraz ich ustawień.
Jest wiele maszyn dostępnych na rynku, które służą do stosowania tej metody. Urządzenia te nie należą do najtańszych, jednakże warto w nie zainwestować, gdyż posiadają wiele zalet. Dzięki nim proces cięcia przebiega niezwykle szybko, wydajnie i bezpiecznie. Większość oferowanych sprzętów można dostosować do rodzaju swojej działalności (są bardzo elastycznym rozwiązaniem). Są one również precyzyjne, co oznacza, że cięcia będą wykonane niezwykle perfekcyjnie (nie ma mowy o strzępieniu się materiału!).

Cięcie laserem jest bardzo wydajnym procesem, pozwalającym na osiągnięcie niezwykłej precyzyjności nie tylko w małej, ale także w masowej produkcji. Warto zainwestować w urządzenie tego typu, gdyż jego zastosowanie jest bardzo obszerne.

 


Głosuj (0)
08:57:20 17/06/2016 [Powrót] Komentuj