Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Jak się pozbyć problemu ze skrzynią biegów?

:: nasze-hobby ::

Jak się pozbyć problemu ze skrzynią biegów?

 

W przypadku, gdy nasz samochód ulega awarii decyzja (zazwyczaj) jest jednoznaczna – musimy udać się do mechanika w celu zdiagnozowania i likwidacji usterki. Czy zawsze jest to konieczne? Okazuje się, że nie. W dzisiejszym artykule opiszę najczęstsze problemy dotyczące skrzyni biegów i to, jak je rozwiązać. 

 


1.   Brak reakcji Jeśli podczas jazdy zauważyłeś, że samochód, którym się poruszasz ma problem ze zmianą biegu, to wiedz, że sytuacja ta nie jest normalna. W momencie, gdy chcesz zmienić bieg, powinno to nastąpić bez żadnych trudności. Zazwyczaj problem ten jest związany ze sprzęgłem, które wymaga wymiany, ale może też dotyczyć czegoś poważniejszego. 

 

2.   Jęczenie, buczenie, stukanie Nie mogę określić dźwięku jaki będzie wydawać Twój samochód podczas pojawienia się problemu z przekładnią. Jestem jednak pewny, że dojdziesz wtedy do wniosku, że nigdy przedtem tego dźwięku nie słyszałeś (jęczenie, buczenie, stukanie). W tym przypadku problem powinien zostać jak najszybciej rozwiązany. Nie czekaj na dodatkowy zastrzyk gotówki i czas wolny. Jeśli zrobisz to szybko, bardzo możliwe, że naprawa nie będzie droga. Jeśli jednak będziesz ją odkładać w nieskończoność – usterka, która mógłby zostać zlikwidowana szybko i tanio, może przekształcić się w coś poważniejszego. Nie czekaj, dorób linkę zmiany biegów. 

 

3.   Problem ze skrzynią biegów audi a6 multitronic 

Używanie skrzyni multitronic powinno zapewnić nam niezwykłą  wygodę użytkowania, brak szarpania i sprawić, że nasz samochód przyśpieszać będzie płynnie (co obce jest w przypadku skrzyni manualnych). Niestety są one bardzo awaryjne. Oprócz audi A6 multitronic podobne problemy występują także w modelach Audi A4 (B6, B7, B8), A5, A6 (C5, C6, C7), A7 i A8 (D2, D3). Koszt naprawy tej skrzyni może być czasami wyższy niż wartość samochodu! Objawem zwiastującym usterkę skrzyni jest szarpanie podczas przyśpieszania i zatrzymywania. Mogą one dotyczyć rożnych problemów, jednakże zazwyczaj jest to awaria pompy oleju, jego nadmierne zużycie lub rozciągnięcie łańcucha. W przypadku multitronica zbyt wiele sami nie zdziałamy. Naprawy w autoryzowanym serwisie są niezwykle drogie i czasami warto jest udać się do niezależnego serwisu, który specjalizuje się w naprawie skrzyń automatycznych.

Problemów pojawiających się ze skrzynią biegów jest naprawdę sporo. Część z nich możemy zdiagnozować sami i dokonać niezbędnej naprawy. Zazwyczaj jednak nieunikniona jest wizyta w serwisie specjalizującym się w usterkach tego typu.


Głosuj (0)
10:44:39 4/07/2016 [Powrót] Komentuj