Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Jak w prosty sposób stworzyć atrakcyjny ogród?

:: nasze-hobby ::

Jak w prosty sposób stworzyć atrakcyjny ogród?

 

 

 

Wbrew wszelkim opiniom w pięknym ogrodzie nie muszą znajdować się rzadkie okazy roślin. Wystarczy kilka prostych kwiatów i krzewów, które są proste w utrzymaniu. Sekret pięknego ogrodu tkwi zupełnie gdzie indziej. Najważniejsze jest bowiem jego odpowiednie utrzymanie i ciągłe nawadnianie zwłaszcza wtedy, kiedy na dworze panują upały. O kilku zasadach zawsze trzeba pamiętać i trzeba się im ściśle podporządkować. Tylko wtedy można spodziewać się, że ogród będzie cieszył nasze oko i dawał powód do zazdrości odwiedzającym nas gościom.

 

Po pierwsze trawnik. Nie zapominajmy o tym, że trawa także potrzebuje wody, aby wyglądać estetycznie. Nie skupiajmy się więc tylko na roślinach, ale również na pięknym ogrodzie. Tu dobrze sprawdzi się jakiś system nawadniający. Może to być zaawansowany technologicznie automatyczny system taki jak ten - nawadnianie ogrodów poznań. Mogą to być zraszacze a jeśli czas i chęci na to pozwalają to może być również konewka z wodą. Kolejna ważna kwestia to oczywiście koszenie trawy. Najlepiej raz w tygodniu, maksymalnie co dwa tygodnie. Jeśli trawa będzie za długa, to nawet po koszeniu nie będzie wyglądać okazale. Nie można kosić również w upały, ponieważ wówczas narazimy nasz piękny trawnik na spalenie przez słońce. Ważna jest również odpowiednia aeracja, czyli przerzedzanie trawy. Dzięki temu jest ona odpowiednio natleniona i ładniej się prezentuje. Jeśli chodzi o rośliny to również ważne jest ich nawadnianie, ale trzeba pamiętać także o ich regularnym przycinaniu zgodnie z zasadami, które można znaleźć w różnych specjalistycznych poradnikach ogrodniczych, dostępnych chociażby w sieci internetowej.

 

Nietaktem byłoby nie wspomnieć jeszcze kilku słów o drzewach owocowych, o które trzeba dbać w sposób szczególny. W przeciwnym razie zdziczeją a owoce będą skarłowaciałe i niesmaczne. To samo tyczy się także krzewów owocowych wielosezonowych. Nawadnianie jednak jak widać w każdym przypadku jest podstawą i to na nie trzeba położyć szczególny nacisk, aby móc cieszyć się atrakcyjnym i pełnym wdzięku ogrodzie.


 

 


Głosuj (0)
15:40:34 1/09/2016 [Powrót] Komentuj