Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Jak dopasować bramę do elewacji budynku?

:: nasze-hobby ::

Jak dopasować bramę do elewacji budynku?

 

Przy wykańczaniu domu pierwsze przychodzi czas na dopieszczenie domu, później na ogród a na samym końcu zaczynamy myśleć o ogrodzeniu oraz bramie garażowej. Należy pamiętać o tym, że zarówno jedno, jak i drugie musi wraz z elewacją budynku tworzyć jakąś spójną całość. To ma ogromne znaczenie dla estetyki oraz samopoczucia domowników. Pewnych kwestii bagatelizować nie wolno, dlatego dziś idąc w myśl mody architektonicznej podpowiemy jak poprawnie dostosować bramę garażową do elewacji.

 

Brama posesyjna


Przede wszystkim zwróćmy uwagę na styl. Jeśli dom jest nowoczesny, to również brama powinna taka być. Jeśli dom zachowany jest w stylu ściśle rustykalnym, brama garażowa nie może od niego odbiegać. Tak to wygląda w teorii. Jak jednak jest w praktyce? Dziś na rynku dostępne są na prawdę niezwykle zróżnicowane, zarówno bramy przemysłowe, jak i garażowe. Do ich produkcji stosowane są rozmaite materiały oraz akcesoria i gadżety, dzięki którym znacznie późniejsza obsługa i użytkowanie bramy przemysłowej jest jest znacznie wygodniejsze. Osoby ceniące luksus i dobrej jakości produkty mogą zdecydować się na bramy drewnopodobne. Takie są w stanie dostosować się do każdego stylu, dlatego jeśli pojawiają się jakieś dylematy to takie wyjście będzie najrozsądniejsze. Na co należy uważać? Na pewno na to, żeby nie uzyskać efektu skrajnych kontrastów. To zdecydowanie nie jest pożądane i zostanie źle odebrane. Żółty dom i czarna brama? To kiepskie rozwiązanie, więc nie warto się na nie decydować. Popiel i biel? Brzmi jak skandynawskie wnętrzarstwo a to jest dziś bardzo modne, dlatego można takie połączenia rozważyć. Ważne jest również to czy zależy nam na wygodach. Jeśli mamy dom rustykalny, który na prawdę nawiązuje do wiejskiego życia powinniśmy raczej poświęcić wygody, do których zaliczymy automatyczne sterowanie i tym podobne.

 

Brama w firmie

 

Takie kwestie są bagatelizowane w przypadku bram przemysłowych co jest ogromnym błędem. Reprezentacyjne i nowoczesne bramy przemysłowe zawsze stanowią swego rodzaju wizytówkę firm. Sporo do zaoferowania w tej dziedzinie ma firma K3 bramy przemysłowe poznań. W ofercie można znaleźć, zarówno wszelkiego typu bramy, od przemysłowych po garażowe. Zasięg świadczenia usług woj. wielkopolskie, Poznań oraz wiele mniejszych okolicznych miast.

Dostosowanie bramy do elewacji budynku jest bardzo ważne. Elewacja bowiem to nie tylko kolor. To właśnie ona w dużej mierze decyduje o tym w jakim stylu będzie dom i jak będzie się prezentował w oczach innych osób.


 

 


Głosuj (0)
12:46:22 6/09/2016 [Powrót] Komentuj