Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Czyścimy pralki! instrukcja krok po kroku

:: nasze-hobby ::

Czyścimy pralki! instrukcja krok po kroku

 

 

 

 

Pralki automatyczne wydają się niewyobrażalnym dobrodziejstwem dzisiejszego świata. Okazuje się jednak, że ich utrzymanie w czystości sprawia na prawdę mnóstwo problemów. Właśnie dlatego dziś chcemy Wam pokazać jak utrzymać pralkę w czystości oraz jakich produktów do tego używać. Można stosować domowe środki, czyli popularny ocet, aczkolwiek dziś skupimy się raczej na produktach sklepowych, i chemii gospodarczej która cechuje się znacznie wyższą skutecznością a przecież to właśnie o efekt finalny nam chodzi.

Dwa etapy czyszczenia

Czyszczenie pralki można podzielić na co najmniej dwa etapy. Pierwszym jest ręczne oczyszczanie jej z zabrudzeń i kamienia. Można to zrobić z pomocą szmatki namoczonej w roztworze wody z octem, sodą lub cytryną. Etap drugi to "pranie na pusto" - do tego celu będzie potrzebny odpowiednia chemia gospodarcza,  w tym konkretnym przypadku będzie to oczywiście środek do czyszczenia pralek. Sporo tego typu produktów znajdziecie na http://generalfresh.pl/

Wsypujemy proszek go do wyczyszczonego wcześniej pojemnika i ustawiamy program, który jest zalecony przez producenta. W tym miejscu warto pamiętać, aby zawsze wybierać wysoką temperaturę nawet jeśli producent zaleca inaczej. Tylko wtedy wszelkie zarazki oraz bakterie zostaną zupełnie zutylizowane.

Czyszczenie filtra

Nie można zapominać również o regularnym czyszczeniu filtra. To właśnie w nim zbiera się najwięcej nieczystości, więc koniecznie należy zadbać o jego czystość. Próbując wyciągnąć filtr nie zapominajmy o tym, aby podłożyć pod pralkę kilka ręczników, ponieważ jeśli dotychczas tam nie zaglądaliśmy to możemy spodziewać się małej powodzi. Utrzymywanie pralki w czystości jest bardzo ważne, przecież pierzemy w niej odzież, którą później na siebie zakładamy. Istotnym elementem będzie tutaj także chemia gospodarcza. 

Zapach stęchlizny, pleśń czy po prostu brud to zdecydowanie niepożądane zjawisko w żadnej pralce. Nie możemy zapominać o tym, co na prawdę jest ważne. Tu wbrew pozorom chodzi przecież także o nasz stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest dziś mnóstwo produktów, dzięki którym sprzątanie wcale nie musi być długotrwałe i męczące. Po usunięciu powierzchownych zabrudzeń ręcznie, odpowiedni płyn do prania pralek całą resztę zrobi za nas a my przyczynimy się również do tego, że przedłużymy żywotność swojej pralki.

 


Głosuj (0)
13:21:29 9/09/2016 [Powrót] Komentuj