Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Oczekiwania klienta gabinetu masażu vs rzeczywistość

:: nasze-hobby ::

Oczekiwania klienta gabinetu masażu vs rzeczywistość

Dzisiaj niemalże w każdym mieście można spotkać się z gabinetami specjalizującymi się w prowadzeniu masażów. Można także skorzystać z takich kursów jak http://www.akademia-masazu.pl/kursy-masazu/kurs-masazu-klasycznego To bardzo dobrze, ponieważ można wysnuć wniosek, że nasze społeczeństwo zaczyna być świadome konieczności dbania o swój stan zdrowia. Z drugiej jednak strony warto postawić sobie pytanie czy faktycznie takie gabinety spełniają nasze oczekiwania? I czy rzeczywistość ma z nimi jakieś pokrycie? Na to pytanie postaramy się znaleźć rzetelną odpowiedź, która powinna Was usatysfakcjonować.

 

Nasze oczekiwania

 

Zacznijmy od tego, czego my, jako potencjalni klienci oczekujemy od takich gabinetów? Na pewno chcemy, aby obsługiwały nas wykwalifikowane osoby. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że nieprawidłowo przeprowadzony masaż może nam przynieść mnóstwo szkód oraz wyrządzić po prostu krzywdę. Ponadto oczekujemy, że nasze potrzeby zostaną dobrze zweryfikowane a możliwości osobiste naszego organizmu i stanu zdrowia staną się jedyną i najważniejszą podwaliną do wyboru techniki masażu. Jak na tle tego wygląda rzeczywistość? Prawdę mówiąc nie najgorzej. Jedyne co można zarzucić dzisiejszym masażystom to zdecydowanie to, że nie przeprowadzają wywiadów ze swoimi pacjentami a przynajmniej robią to za rzadko. Każdy pacjent jest inny, każdy ma inne predyspozycje i każdy potrzebuje czegoś innego. 

 

Doświadczenie masażystów

 

W niektórych przypadkach wiele do życzenia pozostawia również doświadczenie masażystów. W dobie popularności staży zawodowych często bywa tak, że młody masażysta zaledwie po kursie wykonuje swoje obowiązki zawodowe samodzielnie, bez żadnej opieki doświadczonego specjalisty, co z pewnością nie działa na naszą korzyść. Rzeczywistość weryfikuje również specjalizacje masażystów. Po kursach podejmują się wszystkiego, czego zażyczy sobie klient. Nie wiadomo czy jest to kwestia świadomości czy może aż tak dobrego systemu kształcenia, to drugie budzi wątpliwości, ale nie można tak na prawdę wykluczyć takiej możliwości. Gabinety masaży zdecydowanie mogą jeszcze wiele rzeczy naprawić, ale nie jest źle i to jest pocieszające.

 


Głosuj (0)
09:54:28 14/09/2016 [Powrót] Komentuj